Rozwój osobisty

3 marca 2015 r. młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy miała szkolenie z trenerem oraz coachem Sławomirem Morawskim pt. „Rozwój osobisty”. Dla każdego rozwój osobisty jest czymś innym. Nie ma sztywnej definicji tego terminu, dlatego często jest nam bardzo ciężko odpowiedzieć na pytanie „Kim jestem?”. Dla jednej osoby rozwój osobisty polega na podnoszeniu swoich kwalifikacji zawodowych. Dla innej, to doszkalanie swoich umiejętności z języka obcego. Jeszcze inna osoba uzna, że rozwój osobisty to dla niej znajdowanie rozwiązania problemu małej ilości czasu. Ale przede wszystkim jest Nieustanną pracą nad najważniejszą osobą w Twoim życiu: NAD TOBĄ SAMYM, przy użyciu odpowiednich narzędzi w celu lepszego poznania siebie.


 

       Dzięki rozwojowi osobistemu można pokonać wszystkie ograniczenia, jakie wstrzymują nas przed osiągnięciem naszego celu. Wszystkie one siedzą bowiem w naszej głowie. Jeśli uda nam się zdefiniować cele jakie chcemy osiągnąć, to żadna siła nie będzie w stanie nam przeszkodzić w ich realizacji. Jest to wypracowanie swojej siły woli, abyśmy byli w stanie osiągać wszystkie te cele, które sobie założymy.

      Młodzież aktywnie uczestniczyła w szkoleniu, biorąc udział w dyskusji. Z ust coacha padały pytania, które często pozostawały bez odpowiedzi, ale dawały wiele do myślenia.

         Wszyscy uczestnicy po ukończonym szkoleniu otrzymali zaświadczenia.

 Autor oraz zdjęcia: Yuliya Wojtarowicz