Techniki dekoracyjne i kolor w budownictwie

W dniu 23 września 2014 roku w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy odbyło się szkolenie dla 12 wychowanków OHP, prowadzone przez przedstawiciela firmy PPG Deco Polska Sp. z o.o. Czesława Krzyśków pt. „Techniki dekoracyjne i kolor w budownictwie”
      W części teoretycznej Pan Czesław opowiedział o tym, jak kolor w pomieszczeniu  nadaje charakteru i decyduje o naszym samopoczuciu we wnętrzu. Zmiana koloru ścian jest najprostszym sposobem, aby odmienić wnętrze naszego mieszkania i dodać mu nowoczesności. W tym celu wystarczy wykorzystać odpowiedni kolor i rodzaj farby, własną nieograniczoną wyobraźnię tworząc niepowtarzalny efekt dekoracyjny oraz proste narzędzie do jej aplikacji. To właśnie z połączenia tych czterech elementów powstają fantastyczne efekty dekoracyjne, których przykłady zostały zaprezentowane w części praktycznej.

Ćwiczenia praktyczne:
•    Przykłady farb emulsyjnych o różnych właściwościach, prawidłowe malowanie intensywnymi i ciemnymi kolorami
•    Techniki położenia farb na różnych podłożach ( z gruntem lub bez )
•    Techniki dekoracyjne przy użyciu farb oraz narzędzi malarskich

 

 

       Podczas szkolenia młodzież była bardzo zaangażowana. Wychowankowie nie tylko odpowiadali na pytania lecz także je zadawali, uzyskując wyczerpujące odpowiedzi. Za aktywność oraz zaangażowanie byli nagradzani drobnymi upominkami zafundowanymi przez Organizatora. Uczniowie podczas spotkania wykazali się również wiedzą teoretyczną, która została zauważona i pozytywnie oceniona przez szkolącego oraz wynagrodzona w formie przydatnych gadżetów firmowych. Przekazane informacje oraz zaprezentowane materiały umożliwiły uczniom pogłębienie wiedzy zawodowej, która w znacznym stopniu przyczyni się do ich wszechstronnego rozwoju.   Szkolenie zakończyło się wydaniem zaświadczenia imiennego dla wszystkich wychowanków.

Autor oraz zdjęcia: Yuliya Wojtarowicz