Notatka z konferencji prasowej

Dnia 30.11. dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP Przemysław Wróbel wziął udział w konferencji prasowej, podczas której poinformował lokalne media o toczącym się obecnie remoncie dachu oraz przyszłych  planach dotyczących rozwoju Zamku.

Dyrektor powiedział zgromadzonym na konferencji mediom, iż najważniejszą w tym roku inwestycją jest remont wewnętrznej i zewnętrznej połaci segmentu A dachu. Połać wewnętrzna została odebrana 28.11, zaś zakończenie remontu drugiej części planowany jest na drugą połowę grudnia. Koszt inwestycji wyniósł 419 tysięcy złotych. W tym roku udało się również dokończyć remont wieży zamkowej czyli odrestaurować trzy rzeźby lwów oraz trzy przęsła balustrady. Odbiór prac nastąpił 28.08. Dyrektor zapewnił, że pozyskane z Urzędu Miasta środki w całości zostaną wykorzystane na remont schodów prowadzących na wieżę.

Ważnym aspektem przemówienia było przedstawienie działań, które miały na celu promocję Zamku. Otwarcie obiektu dla zwiedzających spowodowało, że odwiedziło go 4 razy więcej turystów niż w poprzednich latach, Zamek zyskał też nową stronę internetową. Wydrukowano nowe ulotki informacyjne zawierające opisy historii Zamku w trzech językach, co było możliwe dzięki środkom Powiatu Oleśnickiego.

Kolejną nowością będzie obecność Zamku w bazie turystycznej i noclegowej stworzonej przez Dolnośląską Organizację Turystyczną. Dyrektor zdradził, iż ma w planach wystosowanie pisma do władz wszystkich powiatowych gmin z inicjatywą powołania Powiatowej  Informacji Turystycznej, której siedziba mieściłaby się w zamku. Dzięki temu nie tylko turyści zwiedzający Zamek, ale i mieszkańcy,  mogliby uzyskać informacje o atrakcjach znajdujących się w okolicy tj. pałac w Goszczu, czy Arboretum Dendrologiczne.

Na zakończenie dyrektor podziękował władzom miasta za dotychczasową współpracę, a także wyraził nadzieję, że w przyszłości będzie ona równie owocna.

kkk