Spektakl teatralny „Nad przepaścią”

W dniu 8 grudnia na terenie Centrum odbył się spektakl teatralny „Nad przepaścią” oparty na faktach, przedstawiony przez aktorów z Agencji Artystycznej Galana w Krakowie.

Spektakl opowiadał historię młodej dziewczyny Ewy oraz jej chłopaka Adama studenta chemii. Sytuacja życiowa młodych ludzi komplikuje się w momencie kiedy umiera ojciec dziewczyny a chłopak ulega wypadkowi. Młodzi ludzie zostają bez środków do życia. Za namową przyjaciółki Ewa decyduje się na łatwy i szybki zarobek spotykając się ze sponsorami. Początkowo wszystko układało się, do chwili kiedy Ewa została ofiarą zbiorowego gwałtu i zarażona wirusem HIV. Ewa za namową Adama zawiadamia o przestępstwie Policję. Była pierwszą ofiarą która zdecydowała się na ujawnienie tożsamości swoich oprawców. Okazało się, że mężczyźni nie po raz pierwszy dopuścili się przestępstwa .

Spektakl, który cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony naszych podopiecznych, przestrzegał przed ryzykownymi zachowaniami, tematyka inscenizacji wywołała wiele przemyśleń i rozważań.