Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca w Centrum Kształcenia i Wychowania w Oleśnicy uroczyście zakończono rok szkolny 2016/2017. Uczniowie wraz z kadrą nauczycielską, dyrekcją, gośćmi zebrała się w Sali Rycerskiej aby wspólnie świętować ten szczególny w życiu każdego ucznia dzień. Wszystkich zgromadzonych przywitał dyrektor Centrum, Przemysław Wróbel, który podziękował uczniom oraz nauczycielom za ciężką pracę w roku szkolnym oraz życzył udanego wypoczynku. Po przemówieniu dwoje uczniów Centrum prowadzących galę zaprosiło na część artystyczną. Klaudia Jeżak wystąpiła z utworem „O mnie się nie martw”, Heczko Adrian i Emilia Krawczyk zaprezentowali wiersz pt. „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”.

Kolejnym punktem programu było uhonorowanie członków Rady Młodzieży oraz uczniów za czynną działalność w Świetlicy Środowiskowej. Następnie wychowawcy rozdali uczniom świadectwa ukończenia szkoły i nagrodzili za ich pracę dyplomami oraz drobnymi upominkami. W uroczystości wzięli udział także uczący naszą młodzież nauczyciele z Gimnazjum Nr 1:  Małgorzata Surma, Agata Lubojańska, Mirosław Mularczyk, Krystyna Krawczyk i ksiądz Wojciech Jednoróg, którzy wręczyli nagrody uczniom w postaci książek. Wychowawcy: Piotr Kisiel, Beata Sawicka, Piotr Terpis, Marek Kopacki, Małgorzata Stusio, Paweł Kamiński, Marcin Koclejda, kierownik internatu Jacek Wieczorek wraz z instruktorami praktycznej nauki zawodów: Beatą Bąk, Moniką Dianowską, Janem Golinowskim i Haliną Czajkowską, kierownikiem warsztatów Agnieszką Owczarek, dyrekcją oraz nauczycielami z Gimnazjum nr 1 otrzymali od uczniów kwiaty w podzięce za trud wychowania oraz przygotowanie ich do nowego, dorosłego życia.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zaśpiewali utwór Czerwonych Gitar „W drogę”, po czym młodzież udała się na zasłużone wakacje!

Dyrektor Centrum składa podziękowania i wyrazy wdzięczności za współpracę i codzienną pomoc  nauczycielom i dyrektor Gimnazjum nr 1 Marii Kaczmarek, wychowawcom Centrum, dyrektorowi ZSP Jackowi Stali oraz instruktorom praktycznej nauki zawodów.