Świat z papieru w CKiW OHP

Od 2 września w CKiW OHP w Oleśnicy można bezpłatnie obejrzeć wystawę czeskich modeli kartonowych, przygotowaną przez artystów i modelarzy z całego świata. Wystawa organizowana jest pod patronatem Starosty Oleśnickiego oraz Muzeum Modeli Kartonowych w Policach nad Metuji w Czechach, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów.

Wystawa została przygotowana dla mieszkańców i młodzieży z CKiW OHP w Oleśnicy która będzie mogła zobaczyć i zainspirować się światem z papieru.

Wielu  autorów czeskich i zagranicznych zaprezentuje młodzieży swoją sztukę z materiałów, które od wieków wykorzystuje ludzkość. Tysiące roboczogodzin pracy, umiejętności i cierpliwości, które przerodziły się w hobby i pasje na całe życie. Pasjonaci mają nadzieję na zainspirowanie młodzieży do kreatywnego spędzania czasu i tworzenia miniatur znanych budowli m.in. latarni morskich, kościołów, zamków czy modeli zwierząt. Pracy jest co niemiara, ale efekty cieszą oko na długie lata! Mamy nadzieję, że wychowankowie Centrum wykorzystają zdobytą wiedzę i stworzą model naszego Zamku Książąt Oleśnickich!