Szlachetna Paczka od CKiW OHP

Zbliża się piękny czas świąt Bożego Narodzenia, czas radości, spotkań w gronie rodziny i przyjaciół przy wigilijnym stole, zapachu choinki, dźwiękach kolęd i świątecznych prezentów. Niestety, nie dla każdego okres bożonarodzeniowy kojarzy się z ciepłem rodzinnych świąt. W samej Polsce aż 15% rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością musi żyć za 1,60 zł dziennie, co piąta rodzina wydaje więcej na mieszkanie niż połowę swoich dochodów, a co szósta rodzina żyje bez łazienki. Te i inne sytuacje przyczyniły się do stworzenia idei Szlachetnej Paczki, która od 2001 roku połączyła biednych i bogatych, a dzięki hojności darczyńców i pracowitości wolontariuszy pomogła już wielu Polakom w potrzebie.

Młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy wraz z pracownikami również z wielką radością dołączyli do grona darczyńców Szlachetnej Paczki urządzając zbiórkę dla jednej z oleśnickich rodzin, która zostanie obdarowana artykułami pierwszej potrzeby tj. żywność i środki higieniczne, zabawki dla dzieci i upragniony stół, przy którym rodzina będzie mogła w końcu zasiąść wspólnie do wigilijnej kolacji i cieszyć się magią świąt.

Zapakowane prezenty zostaną dostarczone wolontariuszom, którzy przekażą je rodzinie podczas finału Szlachetnej Paczki, 9-10 grudnia.  Akcja Szlachetna Paczka z roku na rok zyskuje na popularności i coraz więcej osób chce i lubi pomagać. „Pomagamy mądrze. Mądra pomoc to taka, dzięki której ludzie sami radzą sobie w życiu. Głupia prowadzi do tego, że ludziom się nie chce.” czytamy na stronie Szlachetnej Paczki. Mamy nadzieję, że cel, aby wszyscy radzili sobie w życiu zostanie w przyszłości osiągnięty. Zachęcamy również do uczestnictwa w tej akcji, ponieważ każda pomoc dostarcza wiele radości i wydobywa z ludzi to, co najpiękniejsze.