Tolerancja, życzliwość, współpraca

W ramach inicjatywy Klubu Aktywnych odbyło się spotkanie z naszej młodzieży i wychowanków ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Oleśnicy z założycielką Ośrodka dla psów Przytul Pyska panią Agnieszką. Schronisko mieści się w Boguszycach koło Oleśnicy, jak podkreśla właścicielka powstał z miłości do zwierząt. Ośrodek tworzy grupa ludzi, która chce robić coś zgodnie ze swoim sumieniem, z chęcią niesienia pomocy.

Podczas spotkania wychowankowie dowiedzieli się o historii pieska, którego mieli okazję poznać. Bajzel bo tak się nazywa, został znaleziony pod Oleśnicą. Sześciomiesięczny szczeniak błąkał się pozostawiony przez właściciela. Podczas spotkania Bajzel okazał młodzieży sympatię i zaufanie, pozwolił się pogłaskać. Wychowankowie mieli okazję posłuchać kilku smutnych historii piesków skrzywdzonych przez człowieka, przygarniętych do schroniska. Dzięki wielkiemu sercu podopieczni Ośrodka mają zapewnioną opiekę tym samym lepsze życie.

Wraz z zaprzyjaźnioną młodzieżą przekazaliśmy dary dla czworonogów, które przygotowywaliśmy od kilku tygodni, były to zabawki, karma, koce. To początek naszej współpracy i pomocy dla zwierząt. Mamy nadzieję, że zwierzaki zaufają nam, wtedy będziemy mogli pomagać w opiece nad nimi.

 

Opiekunowie Rady Młodzieży

Małgorzata Stusio, Paweł Kamiński, Piotr Terpis