Regionalny Zjazd Młodzieży Aktywnej

W dniach 12–13.12 w Zielonej Górze odbył się Regionalny Zjazd Młodzieży Aktywnej. Nasze Centrum było reprezentowane przez przedstawicieli Klubu Aktywnych – Konrada Szulca oraz Sebastiana Walaszka. Pierwszego dnia wszystkie drużyny miały okazję wymienić się doświadczeniami i przedyskutować działania, jakie są prowadzone przez każdą z przybyłych delegacji. Przedstawiona została prezentacja multimedialna obrazująca działania naszego Klubu Aktywnych, zeszłoroczną inicjatywę „Tolerancja, Życzliwość, Współpraca”, jak i tegoroczne działania Klubu realizowane przy współpracy z Radą Młodzieży. Przedsięwzięcia te spotkały się z zainteresowaniem i aprobatą innych uczestników obrad.

W ramach odpoczynku nasi gospodarze zorganizowali dla gości wycieczkę do Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, gdzie zwiedziliśmy ekspozycję astronomiczną „Układ Słoneczny”, w tym system do projekcji multimedialnych na sferycznym ekranie, stanowiska poświęcone planetom Układu Słonecznego i Księżycowi oraz meteorytom, a także słynnemu astronomowi – Johanesowi Keplerowi. Mieliśmy możliwość poeksperymentować w laboratorium optycznym „Jaskinia Światła” składającym się z 8 stanowisk, m.in.: Krążka Newtona, Zestawu demonstracyjnego optyki geometrycznej, Rozszczepienia światła białego przez pryzmat itp., pozwalającym poznać różne zjawiska optyczne. Całość zwiedzania zakończyła projekcja filmu „ Majowie Starożytni Astronomowie”.

Drugiego dnia udaliśmy się w podróż do Młodzieżowego Centrum Kariery i Współpracy Międzynarodowej w Sulęcinie, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach przy użyciu innowacyjnego laboratorium iLAB. Posługując się tym nowoczesnym narzędziem, podczas burzy mózgów próbowaliśmy wraz z kolegami z innych jednostek znaleźć sposób na ulepszenie działania Klubu Młodzieży Aktywnej.

To były dwa dni pełne inspirujących wrażeń i pozytywnych emocji, które z pewnością zaowocują wieloma ciekawymi inicjatywami w przyszłości.