Kurs florysta z obsługą kasy fiskalnej w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia-YEI”

W ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia-YEI” uczestnicy mogą ukończyć wybrany przez nich kurs zawodowy zgodny z ustaloną wraz z doradcą zawodowym planem działania. Jedna z uczestniczek w ramach szkolenia odbywa  w Pracowni Art Deco flora Joanna kurs florysty z obsługą kasy fiskalnej. Kurs był marzeniem uczestniczki, która wiąże swoją przeszłość z tym zawodem.

Podczas szkolenia uczestniczka nauczy się projektowania i wykonywania różnych form dekoracji roślinnych oraz obrotem materiałem florystycznym.  Zakres kursu obejmuje przygotowanie stanowiska pracy florysty, przygotowanie materiałów do tworzenia dekoracji, projektowanie i wykonywanie dekoracji roślinnych różnego typu, pakowanie i przygotowanie do transportu materiałów florystycznych oraz gotowych wyrobów florystycznych, stylizacja wnętrz przy pomocy roślin, sprzedaż materiałów florystycznych, przygotowanie wystaw roślin lub kompozycji florystycznych.

Po zakończeniu kursu  nasza uczestniczka może znaleźć zatrudnienie w kwiaciarniach, firmach specjalizujących się w dekoracji wnętrz, na rynku hurtowy materiałów florystycznych, w hotelach oraz przedsiębiorstwa dbających o dekorację swych wnętrz lub otworzyć własną działalność.