,,Europa da się lubić” po raz trzeci

Uczestnicy Centrum Adrianna Woźniak, Sebastian Walaszek, Patryk Marszałek wraz z kierownikiem Jackiem Wieczorkiem oraz wychowawczynią Agnieszką Gieroń wzięli udział w III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej „Europa da się lubić”.  W ramach konkursu nasza jednostka przygotowała stoisko prezentujące Rumunię- jeden z ciekawszych krajów turystycznych w Europie, którego wielowiekowa historia przyciąga jak magnes! Konkurs składał się z kilku części: artystycznej, gdzie oceniano przygotowane wystawy oraz prezentacje, teoretycznej- testu sprawdzającej wiedzę, oraz praktycznej. Podczas części praktycznej chłopcy przygotowywali papanasi- rodzaj rumuńskich pączków. Dodatkowo na młodzież miała okazję wziąć udział w wielu interesujących atrakcji przygotowanych przez organizatorów: wycieczki do Pałacu w Kurozwękach, spotkać się z Maciejem Giemzą – motocyklistą , uczestnikiem tegorocznego Rajdu Dakar czy też zobaczyć pokaz z wykorzystaniem ciekłego azotu. To nie wszystko! Uczestnicy wybrali się także do Centrum Nauki Leonarda Da Vinci i Dworu Starostów Chęcińskich w Podzamczu Chęcińskich.

Nasza drużyna zajęła w kwalifikacji ogólnej zajęła IV miejsce, a w etapie konkursu prezentacja zajęliśmy I miejsce.