I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Młodzieży OHP

W dniach 11-13 czerwca 2018r. w Lubelskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP odbył się Ogólnopolski Festiwal Kultury Młodzieży OHP. Festiwal jest doroczną imprezą artystyczną, której głównym założeniem jest przedstawienie umiejętności artystycznych uczestników OHP z całej Polski, rozwijanie i upowszechnianie jej umiejętności artystycznych, pogłębianie wrażliwości uczestników na odbiór wartości kulturalnych.

Ze względu na znaczenie historyczne 100 rocznicy odzyskania niepodległości, repertuar festiwalu obejmował m.in. zagadnienia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. 180 uczestników poprzez formy teatralne, muzyczne, taneczne, plastyczne, fotograficzne, rzeźby, metaloplastykę i inne formy rękodzieła artystycznego, upamiętniło najważniejsze wydarzenia i postacie sprzed lat.

Podczas otwarcia festiwalu młodzież miała okazję obejrzeć występ na dziedzińcu Zamku Lubelskiego Zespołu Pieśni Tańca „Lublin”, zwiedzić z przewodnikiem najcenniejszy średniowieczny zabytek Lublina – gotycką Kaplicy Trójcy Świętej z unikatowymi na skalę światową freskami bizantyjsko- ruskimi , oraz wejść na wieżę z XIII wieku, skąd oglądali przepiękną panoramę Koziego Grodu.

Po uroczystym  otwarciu Festiwalu odbyły się przesłuchania wykonawców przed Komisją Festiwalową, która zadecydowała kto wystąpi na koncercie galowym i kto znajdzie się w gronie laureatów festiwalu. Nasze Centrum reprezentował Kamil Wojda w kategorii soliści grając na pianinie- wykonał utwory : Polonez  M. Ogińskiego „Pożegnanie Ojczyzny”, Zbigniewa  Wodeckiego „Zacznij od Bacha” odpadając dopiero w ścisłym finale. W kategorii plastyka Centrum reprezentowały trzy osoby w składzie: Stal Jędrzej, Heczko Daniel, Kowalczyk Jakub. Komisja oceniająca pracę przyznała I miejsce dla Jędrzeja Stal  za metaloplastykę  pt. „Ułan”.

Wszystkim uczestnikom biorącym udział serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie.