Podpisanie porozumienia o współpracy z Fundacją Oleśnickie Bidy

Nasza jednostka już za miesiąc będzie gościć 28 gości z Węgier, Rumunii, Włoch i Szwecji, którzy przez tydzień będą wraz z uczestnikami Centrum realizować międzynarodową wymianę w ramach Erasmus + „One Voice for Animal Rights”.

Projekt ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi wobec humanitarnego traktowania zwierząt, aktywizacje młodzieży do włączenia się w działania na rzecz przestrzegania praw zwierząt,  zachęcić mieszkańców do pomocy, uczulić ich na krzywdę zwierząt, wzbudzić empatię, poruszyć serca i wykrzesać cechy takie jak odpowiedzialność za przyjęcie pod swój dach wiernego towarzysza, za obowiązki jakie się z tym wiążą i za miłość, przyjaźń i lojalność jaką dostajemy w podzięce. Projekt przyczyni się do wzrostu świadomości okrucieństwa zwierząt w krajach europejskich, młodzież zapozna się z zapisami prawnymi dotyczącymi ochrony praw zwierząt oraz takimi tematami jak: dogoterapia w szkole, efektywny dobór domu adopcyjnego i nauczenie ludzi obchodzenia się z psem po przejściach.

Jednym z głównych działań będzie współpraca z Fundacją na rzecz bezdomnych i skrzywdzonych zwierząt „Oleśnickie Bidy’’. Dyrektor Centrum Przemysław Wróbel zaprosił prezes Fundacji Izabelę Klapińską aby podpisać porozumienie o wspólnych działaniach na rzecz projektu. W ramach współpracy młodzież zapozna się z codzienną pracą w azylu Fundacji, gdzie będzie mogła zaopiekować się pupilami, wspomagając wolontariuszy, a także zbuduje nowe budy oraz drapaki dla zwierząt. Efektem wspólnej pracy będzie kalendarz oraz film promujący pomoc zwierzętom.