Powiatowe Targi Edukacyjne w Oleśnicy

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP wzięło udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbyły się w II Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnicy. Druga tura Targów odbędzie się w Sycowie 26 marca.

Powiatowe Targi Edukacyjne to szansa dla szkół aby zaprezentować swoją ofertę oraz pochwalić się swoimi osiągnięciami. Uczniowie biorący udział w wydarzeniu mogą dokonać porównania ofert wielu placówek edukacyjnych, porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielami szkół: uczniami, nauczycielami i pedagogami. W Targach wzięły udział oleśnickie licea: I LO i II LO oraz Zespoły szkół Ponadgimnazjalnych z Oleśnicy, Bierutowa, Twardogóry. Swoją ofertę przygotował również Cech Rzemiosł Różnych. Organizatorem było Starostwo Powiatowe w Oleśnicy, Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy oraz II LO w Oleśnicy. Gościem Targów był starosta oleśnicki Jan Dżugaj oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

Nasze Centrum reprezentowali uczniowie szkolący się w zawodzie cukiernik i kowal, którzy pochwalili się przygotowanymi na tę okoliczność słodkimi babeczkami i wyrobami z metalu. Ofertę edukacyjną przedstawiała zainteresowanym uczniom pedagog Anna Pater oraz instruktor praktycznej nauki zawodu Agnieszka Owczarek. Była to także okazja do rozpoczęcia rekrutacji na nowy rok szkolny.