Odnajdź w sobie Talent miłosierdzia

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy wzięło udział w akcji Talent Miłosierdzia zainaugurowanej w Środę Popielcową przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej na czele z abp. Józefem Kupnym i rektorami wrocławskich uczelni.

W ramach akcji zostały przygotowane specjalne papierowe torby miłosierdzia, które każdy może wypełnić artykułami dla ubogich. Kampania ma zachęcić wspólnego myślenia o osobach potrzebujących. Wypełnione torby zostaną przekazane rodzinom, osobom chorym i ubogim. Na torbie wydrukowana została „instrukcja obsługi” kampanii, która składa się z zaledwie trzech punktów i jest bardzo czytelna. Można tam również znaleźć listę przykładowych produktów, którymi wypełniamy torbę. Po wypełnieniu artykułami torby każdy może je przekazać bezpośrednio znanej nam, potrzebującej wsparcia osobie lub rodzinie. Można też swój dar dostarczyć zespołowi Caritas.

Wychowankowie Centrum napełnili torby artykułami pierwszej potrzeby tj. olej, mąka, cukier czy makarony i przekazali do lokalnej siedziby Caritas. Była to ważna lekcja miłosierdzia dla naszych wychowanków, o tym że warto dzielić się naszym sercem z wszystkimi, którzy tego potrzebują.