II miejsce w XIX Ogólnopolskim Konkursie Papieskim

Młodzież CKiW OHP w Oleśnicy od dłuższego czasu przygotowywała się do konkursu inspirowanego tekstem Jana Pawła II „Niech zstąpi Duch twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi”. Prace wykonane z metalu pod okiem instruktora praktycznej nauki zawodu kowalstwa Jana Golinowskiego zostały wysłane na XIX Ogólnopolski Konkurs Papieski do Krakowa. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 4 czerwca na uroczystej gali w Wadowicach. Delegacja CKiW OHP na czele z dyrektorem Centrum Przemysławem Wróblem, wzięła udział w uroczystej gali finałowej. Praca plastyczna „Pod Twoją opiekę” autorstwa Piotra Magasa zajęła II miejsce, zaś praca „Papieski gołąb” Dawida Rosińskiego zdobyła wyróżnienie. Podczas tworzenia prac uczniowie mieli okazję do rozwijania swojej wyobraźni i wrażliwości estetycznej. Aktywność twórcza była jednocześnie okazją do przypomnienia i unaocznienia młodzieży ponadczasowych i uniwersalnych wartości płynących z nauczania Jana Pawła II.

Konkurs organizowany był dla uczestników OHP oraz młodzieży szkolnej z całej Polski. Na konkurs wpłynęło 489 prac, które oceniono w kategoriach fotografia i plastyka.

Gala finałowa rozpoczęła się od mszy świętej w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, a następnie zgromadzeni goście złożyli kwiaty pod wadowickim pomnikiem św. Jana Pawła II. Uroczysta gala podsumowująca odbyła się w Wadowickim Centrum Kultury, gdzie zgromadzonych laureatów, sponsorów oraz zaproszonych gości przywitali: Komendant Główny OHP Bogdan Ścibut, Komendant Hufca Pracy w Wadowicach Jolanta Zacny, Wojewódzki Komendant OHP w Krakowie Krzysztof Świerczek, Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec, Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński oraz Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer. W uroczystości brali udział także Wojewódzcy Komendanci OHP, dyrektorzy Centrów Kształcenia i Wychowania OHP oraz młodzi artyści. Po zakończeniu gali podziwiano wystawę prac fotograficznych i plastycznych na specjalnym wernisażu.

Gratulujemy naszym uczestnikom!