Nietypowe hobby: strzelectwo

W ramach projektu „Zdrowie- moda na całe życie” odbyły się zajęcia strzeleckie poprowadzone przez wychowawcę i instruktora Marcina Koclejdę. Zajęcia sportowe odbyły się na strzelnicy w Zamku Książęcym w Oleśnicy, która została otwarta w ramach podpisanego porozumienia o współpracy z Zarządem Powiatowym Ligi Obrony Kraju „Huzar Oleśnica”. Strzelnica dostępna jest dla młodzieży przebywającej w CKiW, lokalnych mieszkańców oraz szkół miasta i powiatu oleśnickiego.

Zebrana młodzież miała okazję posłuchać teoretycznego wykładu będącego wstępem do praktycznych zajęć. Instruktor opowiedział o tym jakie są rodzaje broni, jak wyglądają zasady bezpieczeństwa na strzelnicy, jaka powinna być postawa osoby strzelającej. Po wstępie i praktycznych ćwiczeniach młodzież podzieliła się na grupy i rozpoczęła zawody, w których do wygrania były trzy piękne puchary. Rywalizacja była bardzo zacięta, a uczestnicy bardzo skupieni na tym aby oddać jak najcelniejszy strzał.

Strzelectwo sportowe uprawiane z wykorzystaniem różnych rodzajów broni jest najatrakcyjniejszą formą dla początkującego, który jeszcze nigdy nie trzymał pistoletu w dłoni. Uprawianie strzelectwa to jak uprawianie każdego innego sportu. Liczą się sprawność i element rywalizacji, nawet jeśli rywalizuje się tylko ze sobą. Młodzież miała okazję zobaczyć, że strzelectwo uczy pokory, a wymaga spokoju i opanowania. W kolejnym roku szkolnym zostanie przeprowadzony turniej, w której do walki o puchar staną drużyny reprezentujące lokalne szkoły.