Piknik na zakończenie projektu „Zdrowie- moda na całe życie”

Wraz z początkiem wakacji zakończył się projekt „Zdrowie-moda na całe życie”, który był realizowany przez ostatnie dwa miesiące w Centrum. Działania projektowe obejmowały szereg działań zarówno teoretycznych jak i praktycznych tj. wykłady, warsztaty kulinarne i zajęcia sportowe. Projekt miał na celu promocję zdrowego stylu życia poprzez naukę zasad zdrowego odżywiania, przygotowywania pełnowartościowych posiłków oraz zachęcenie do aktywności sportowej. Wszystkie działania były poprowadzone we współpracy ze specjalistami, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą z młodymi ludźmi.

Młodzież z Centrum będąca inicjatorami projektu przygotowała na zakończenie pyszny i pełen witamin poczęstunek dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7, która bardzo aktywnie współpracowała z CKiW w ramach realizacji projektu. Uczniowie mogli spróbować babeczek marchewkowych bez cukru, owsianych ciasteczek, szaszłyków owocowych, deserków z nasionami chia i mrożonymi owocami, a także pełnych witamin koktajli z owoców i warzyw.

Piknik możemy uznać za udany, bo dzieci spałaszowały wszystko w mgnieniu oka!

A już jesienią zapraszamy do udziału w naszym kolejnym projekcie „EkoAktywni w działaniu” w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności, w którym zajmiemy się tematem ekologii.