Uroczysta akademia na zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Koniec roku szkolnego to dla wszystkich uczniów jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Uroczystość odbyła się w sali Rycerskiej Zamku Książęcego, gdzie zebrali się uczniowie oraz zaproszeni nauczyciele, wychowawcy i pedagodzy. Tradycyjnie ceremonia rozpoczęła się hymnem państwowym, a następnie dyrekcja Centrum: Przemysław Wróbel i Wioletta Leśniowska podziękowali uczniom za ich całoroczną pracę, a kadrze za trud włożony w ich edukację. Uczniowie w podziękowaniu rozdali swoim nauczycielom kwiaty oraz pamiątkowe upominki.
W trakcie akademii pięciu uczniów zostało uhonorowanych specjalną Nagrodą Dyrektora za wzorowe zachowanie, dobre oceny i zaangażowanie na rzecz Centrum. Uczniowie otrzymali piękne zegarki, które z pewnością przydadzą się na nowej, dorosłej drodze życia. Kolejnych jedenastu uczestników otrzymało wyróżnienia za dobre wyniki, frekwencję, udział w konkursach oraz aktywną pracę na rzecz jednostki. Także wychowawcy klas trzecich przydzielili specjalne nagrody wyróżniającym się dobrymi ocenami uczniom. Nagrody i podziękowania za dostali także uczniowie biorący udział w projekcie „Zdrowie-moda na całe życie”, który był realizowany przez ostatnie dwa miesiące w naszej jednostce.

Na zakończenie wyruszyliśmy w podróż w czasie i przypomnieliśmy sobie liczne wyjazdy, atrakcje, konkursy i wydarzenia z minionego roku szkolnego dzięki prezentacji przygotowanej przez wychowawcę Pawła Kamińskiego. Zebranych gości pożegnał dyrektor życząc wszystkim wspaniałych, a zarazem bezpiecznych wakacji.

Nie obyło się bez łez, bo dla większości uczniów ten rok był ostatnim w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy, dla nich nadszedł czas aby wyruszyć w dorosłość, z pozostałymi widzimy się już za dwa miesiące 🙂