Rozpoczynamy nowy rok szkolny!

Pierwszy dzień szkoły za nami! Z jednej strony nowy rok szkolny to okazja do spotkania wielu kolegów, z którymi przez wakacje nie zawsze można było się zobaczyć, z drugiej strony rozpoczęcie roku szkolnego oznacza także powrót do nauki i koniec wakacyjnej laby.

W Sali Rycerskiej Zamku Książęcego uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz minutą ciszy z okazji 80 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Zebranych gości przywitała zastępca dyrektora Wioletta Leśniowska, a następnie głos zabrała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Maria Kaczmarek – Łysek, która przedstawiła uczniom ich wychowawców oraz nauczycieli. Akademia miała charakter nie tylko informacyjny, ale i zapoznawczy gdyż większość młodzieży to uczestnicy, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury Centrum.

Wszystkim na początek nowego roku szkolnego  życzymy owocnej pracy oraz niespożytych sił do realizacji pasji i pogłębiania zainteresowań. Powodzenia!