XI Ogólnopolski Tydzień Kariery w Centrum

23 października 2019 r. w Zamku Książąt Oleśnickich odbyła się Konferencja inaugurująca działania XI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w powiecie oleśnickim. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: Pasja, profesja, powołanie.

Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego– wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.

W ramach konferencji, której współorganizatorami byli PCEiK, PUP oraz CKiW OHP odbyły się spotkania z ludźmi, którzy swoją ścieżkę zawodową zbudowali na pasji. Spotkanie rozpoczęło się wykładem nt. „Uczeń XXI wieku — czyli kilka słów o tym…. jak dowiedzieć się jaki jestem, co lubię robić, w czym jestem dobry, a co nie sprawia mi radości. Jak w oparciu o tą wiedzę budować swoją dalszą ścieżkę edukacyjną”, który poprowadził Piotr Grzelak – psycholog, trener, absolwent Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Następnie wystąpili: Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnicy  Pan Waldemar Grzędziaka.Beata Tołłoczko i Agnieszka Szulc-Gontarek „Rękodzieło – PASJA-PROFESJA-POWOŁANIE” –– Szycie ozdobne– AgaszArt Pracownia florystyczno -rękodzielnicza Dekoflor Agnieszka Szulc-Gontarek. Dr Anna Hildebrandt-Mrozek Instytut Talentów FLASHPOINT, autorka książki „Pasja życia – życie  z pasją. Rodzicielstwo”. – Magdalena Lisowska instruktor Zespołu Pieśni i Tańca „Bierutowianie BIS”. Anna Płoska Dyrektor zarządzający Centrum Szkoleń i promocji Zatrudnienia w Jelczu Laskowicach trener, wykładowca akademicki, coach. Tomasz Czyżewski Prezes Fundacji OFCA/koordynator festiwalu. „Jak swoją pasję przełożyć na życie” – Joanna Kois Chata Leona – Centrum Kształcenia Zawodowego, Leszek Kois Prezes Fundacji Opolskiej Grupy Poszukiwaczo – Ratowniczej.

W ramach OTK każda szkoła i instytucja związana z rynkiem pracy prowadzi swoje działania. W CKiW OHP w Oleśnicy trwają warsztaty dla uczestników, podczas których poznają siebie, swoje predyspozycje, umiejętności i odkrywają w sobie pasje.