„Wyrwani z niewoli” poruszają serca uczniów

7 listopada w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy gościliśmy grupę Wyrwani z niewoli w składzie Jacek Zajkowski (artysta hiphopowy, raper) i  Piotr Zalewski (student psychologii, autor książki pt: “Wyrwani z niewoli”).

Grupa od kilku lat zajmuje się działalnością profilaktyczną na rzecz dzieci i młodzieży, chcąc ukazać młodym ludziom świat, w którym można żyć bez narkotyków, alkoholu, przemocy, pornografii. Sami członkowie grupy mieli okazję poznać destrukcyjny wpływ świata w którym żyło się bez zasad, a w imię źle pojmowanej wolności stali się zakładnikami negatywnych przywiązań. Dzisiaj obaj mówią o sobie „wyrwani z niewoli”, czyli Ci, którzy wyszli z cienia śmierci i dają nadzieję innym.

Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała opowieści prowadzących, którzy przeplatali je autorskimi utworami hip-hopowymi, których teksty opowiadały o życiu bez uzależnień w oparciu o chrześcijańskie wartości. W trakcie koncertu młodzież z zaangażowaniem wchodziła w interakcje z prowadzącymi oraz kolegami i koleżankami. Na zakończenie spotkania uczniowie wychodzili na scenę aby podzielić się przeżyciami, emocjami oraz refleksjami, które z niego wynikły. Była to najbardziej wzruszająca część, która wywołała łzy w oczach wszystkich osób.

Spotkanie było jednym z tych, które z pewnością na długo zapadnie w pamięci młodych ludzi.