Spotkanie Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności w Toruniu

W dniach 20–22 listopada w Toruniu odbyło się Spotkanie Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP. Nasze Centrum było reprezentowane przez zastępcę przewodniczącego Rady Młodzieży Kacpra Kostrzewę. Pierwszego dnia wszyscy uczestnicy mieli okazję zwiedzić starówkę Torunia podczas gry miejskiej oraz poznać sztukę autoprezentacji i właściwej komunikacji podczas zorganizowanych warsztatów. Pierwszy dzień zakończył się spotkaniem z Kamilem Czeszelem, człowiekiem który – mimo niepełnosprawności – realizuje z sukcesami swoje marzenia. Młodzież miała okazję w trakcie spotkania wysłuchać kilku utworów w porywającym i wzruszającym wykonaniu laureata takich programów jak m.in. Mam Talent.

Drugi dzień rozpoczął się wizytą w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie na czterech piętrach rozlokowane były różnorodne tematycznie wystawy. Dziesiątki stanowisk interaktywnych ukazujące ciekawostki z różnych dziedzin nauki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.

Po nauce przez zabawę przyszedł czas na kolejne ciekawe warsztaty oraz bardzo ważne dla młodych samorządowców spotkanie z Komendantem Głównym Ochotniczych Hufców Pracy, Bogdanem Ścibutem.

Popołudnie upłynęło na wizycie w Żywym Muzeum Piernika, gdzie młodzież samodzielnie wykonała swoje pierniki, oraz zwiedzaniu Fortu IV, gdzie uczestnicy poznali militarną historię miasta i tajemnice Twierdzy Toruń. Dzień zakończył się zabawą w parku trampolin.

Trzeciego dnia odbyły się Wybory do Prezydium Kapituły poprzedzone warsztatami samorządności w OHP, podczas których podsumowano Ogólnopolskie Inicjatywy Samorządowe zrealizowane w roku 2018/2019 oraz wypracowano podwaliny pod nową inicjatywę do realizacji w bieżącym roku szkoleniowym. Były to trzy dni pełne inspirujących wrażeń i pozytywnych emocji.