Uroczyste spotkanie opłatkowe

Święta Bożego Narodzenia, to czas miłości, radości, przebaczania, ale także jest to czas refleksji i spotkań rodzinnych, podsumowań całorocznych. Zanim nasi Wychowankowie wyruszyli do swoich rodzinnych domów, zasiedli do uroczystego spotkania opłatkowego z pracownikami Centrum, wychowawcami, nauczycielami i dyrekcją. Swoją obecnością zaszczycił nas proboszcz parafii Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy, Marek Janczyszyn oraz ksiądz Wojciech Jednoróg.

Rozpoczynając spotkanie młodzież przedstawiła historię Świąt Bożego Narodzenia, opowiedziała o początkach tradycji oraz odśpiewała kolędy. Następnie głos zabrał dyrektor Centrum, Przemysław Wróbel, który podziękował zgromadzonym za dotychczasową współpracę oraz złożył świąteczne życzenia. Kilka słów od siebie dodał ksiądz proboszcz, który przypomniał jak ważne jest aby czas świąt był dla nas przypomnieniem o miłości Boga oraz o jego obecności w naszym codziennym życiu.

Przy wigilijnym stole i kolędach wszyscy podzielili się opłatkiem życząc sobie spokojnych, rodzinnych świąt, a następnie zasiedli do posiłku. Młodzież przygotowała jeszcze jedną niespodziankę dla gości- każdy otrzymał robioną przez nich podczas zajęć świetlicowych bombkę. Wieczór upłynął w prawdziwie świątecznej atmosferze przy rozmowach, wspominkach i kolędowaniu.