Ekologiczna gra terenowa „EkoAktywni w działaniu”

Niestety przyszedł ten czas… Projekt „EkoAktywni w działaniu” dobiega końca. Na zakończenie zaprosiliśmy uczniów klasy VI a ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Oleśnicy aby sprawdzić czy zdobyta podczas projektu wiedza została z nimi na dłużej. Jako, że zwykłe testy i ankiety niekoniecznie są dla młodych ludzi ciekawe postanowiliśmy zorganizować ekologiczną grę terenową, podczas której zbadaliśmy poziom ich wiedzy i umiejętności.

Uczniowie podzielili się na 4 drużyny, które wyruszyły na poszukiwanie ukrytych w Zamku punktów kontrolnych. Na 10 punktach zawodnicy rozwiązywali zagadki, testy, quizy z dziedziny ekologii i ochrony środowiska. Młodzież z zapałem i zaangażowaniem pokonywała kolejne punkty. Jak się okazało poziom wiedzy był bardzo wyrównany, konieczna była dogrywka, po której wyłoniono zwycięską drużynę.

Zwycięzcy otrzymali z rąk uczestników projektowych piękne książki, a pozostali uczniowie drobne upominki na osłodę. Wszyscy zgodnie przyznali, że gra była fantastycznym sposobem na sprawdzenie swojej wiedzy i kreatywne spędzenie czasu w gronie kolegów i koleżanek.