Kilka sposobów na przetrwanie kwarantanny

Zjada was nuda? Nie wiecie co robić z tak duża ilością wolnego czasu? Mamy dla was kilka propozycji do wykorzystania! ⬇️ Na stronie dokariery.pl pojawił się artykuł, w którym pojawiły się sposoby na przetrwanie kwarantannie.

Oto kilka pomysłów:
1. Oglądanie filmów, czytanie książek – oczywiste przykłady, ale jakby ktoś zapomniał – przypominamy, że można!
2. Gry planszowe/karciane z rodziną – sprawdź, jak fajnie jest pograć w coś „analogowo”.
3. Stare zabawy, np. gra w statki, kalambury, państwa-miasta. Znajdź zasady w internecie i spróbuj namówić rodzinę na zabawę.
4. Gry komputerowe – turniej online ze znajomymi.
5. Robienie planów na przyszłość: określ cel na za 1 rok/5 lat i pomyśl, jakimi etapami do niego dojść?
6. Rozwijanie hobby (nie we wszystkich przypadkach się uda), np. rysowanie, fotografowanie, gra na instrumentach.
7. Nauka nowego hobby – wcześniej nie miałeś na coś czasu? Jeśli da się tego nauczyć w domu – spróbuj!
8. Wydarzenia kulturalne online – w tej specyficznej sytuacji wiele instytucji udostępnia spektakle czy koncerty do oglądania w internecie.
9. Nauka – tak! W końcu zatęsknisz za odrobiną wiedzy – możesz sam wybrać, czego i w jakiej kolejności się uczyć. Jeśli twoja szkoła organizuje zajęcia online – korzystaj z nich koniecznie, nie narobisz sobie zaległości. Nie wiemy, jak długo naprawdę potrwa cała ta sytuacja.
10. Kursy online – może warto poszukać jakichś ciekawych szkoleń internetowych/bezpłatnych webinariow związanych z hobby lub dziedziną wiedzy, która cię interesuje?
11. Pisanie listów – ale w formie maili (by nie wychodzić na pocztę). Spróbuj napisać długi mail do znajomego, z zachowaniem zasad pisania listów, zamiast czatować.
12. Telefon do babci/dziadka. Zadzwoń, zapytaj, jak się mają w ten trudny czas. Zapytaj, czy kiedyś przeżyli coś podobnego, może poznasz jakąś ciekawą historię.
13. Uporządkuj swój pokój, wyrzuć niepotrzebne rzeczy.
14. Przemeblowanie pokoju.
15. Wiosenna dekoracja pokoju/mieszkania. Jeśli masz drukarkę, możesz skorzystać z naszej darmowej strefy do pobrania i wydrukować wiosenne grafiki. https://dokariery.pl/do-pobrania
16. Trening – poćwicz w domu, jeśli lubisz sport.
17. Pomoc rodzicom w codziennych czynnościach (chociaż mamy nadzieję, że robisz to na co dzień! Jeśli nie, to może dobry moment, by się tego nauczyć?)