Życzenia na Dzień Dziecka od Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Szanowni Państwo, Drogie Dzieci,

Dzień Dziecka to bez wątpienia jeden z najradośniejszych dni w roku. To wspaniała okazja do wspólnej zabawy, spędzenia czasu z bliskimi. Dzisiaj, w czasie epidemii koronawirusa, jest to może trudniejsze niż zwykle, ale nie musimy rezygnować ze świętowania, jeśli tylko zachowamy wszelkie wytyczne sanitarne.

Dzieci uczą się od nas wiele, ale my, dorośli, również możemy wiele czerpać z kontaktów z naszymi drogimi młodymi ludźmi. To między innymi patrzenie z ufnością na świat i innych, wyjątkowa umiejętność cieszenia się nawet z drobnych rzeczy, które na dorosłych nie robią większego wrażenia, a także wielka wyobraźnia i nieskrępowane wyrażanie radości. Z biegiem lat zatracamy w sobie te cechy i umiejętności, a przecież dzięki nim dużo łatwiej cieszyć się każdym kolejnym dniem. Czerpmy więc od dzieci jak najwięcej.

Drogie Dzieci, z okazji Waszego święta życzę Wam, byście pielęgnowały w sobie to, co najpiękniejsze. Cieszcie się, bawcie, nie traćcie pogody ducha. Niech ten dzień będzie tak piękny, jak to tylko możliwe. Życzę Wam pięknych przyjaźni, sukcesów w nauce i spełnienia marzeń.

Z najlepszymi życzeniami,

Marlena Maląg

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej