Start projektu „Złapani w sieci”

Od 01.03 do 30.06 w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy będziemy uczyć się bezpiecznej obsługi internetu!

Projekt „Złapani w sieci ” realizowany w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności ma na celu wypromowanie zjawiska e-uzależnień wśród młodzieży i rodziców, zdobycie umiejętności radzenia sobie z zagrożeniami internetowymi oraz naukę bezpiecznego poruszania się po sieci.

Grupą inicjującą projekt jest 5 uczestników CKiW, którzy chcieli dowiedzieć się jak mądrze korzystać z internetu oraz sposobów spędzania czas offline. Młodzież otrzyma wsparcie tutora oraz specjalistów z dziedziny e-uzależnień. W ramach projektu zaplanowano warsztaty edukacyjne oraz wykłady, a także zajęcia sportowe, taneczne i kulinarne. Wyruszymy w podroż po Oleśnicy aby znaleźć ciekawe miejsca na spędzanie wolnego czasu. Efektem projektu będzie broszura z wiedzą zdobytą podczas projektu oraz wskazówkami jak walczyć z e-uzależnieniem oraz  jak bezpiecznie surfować po sieci.

Na zakończenie zaplanowano wielką akcję OFFLINE Challange, do której zaprosimy mieszkańców miasta oraz uczniów z lokalnych szkół. Akcja będzie polegać na wyłączeniu się z sieci na 48h!

Poniżej przedstawiamy plakat promujący projekt: wraz z harmonogramem.