Nawrócony raper uczy o uzależnieniach

„Poznaj prawdę a prawda Cię uwolni” to autorski projekt przeciwdziałania uzależnieniom nawróconego rapera. Marcin „Kryzys” Tyburczy dziś jest pedagogiem, profilaktykiem, przykładnym mężem i ojcem. Kiedyś jak sam o sobie powiedział podczas spotkania w młodzieżą CKiW OHP Oleśnica był zdolnym do wszystkiego narkomanem, alkoholikiem i złodziejem, któremu uzależnienia zrujnowały zdrowie.
Wstrząsająca i prawdziwa historia, którą się z nami podzielił pokazuje jak ciężką walkę oraz cenę płacą osoby za wreszcie szczęśliwe  życie wolne od nałogów.
Spotkanie bardzo czytelnie dla wychowanków pokazało konsekwencje zażywanie substancji psychoaktywnych. Podczas dyskusji z młodzieżą powiedział: „To bzdura, co mówią o podziale na rzekomo słabo uzależniające narkotyki i twarde. Dziś liście marihuany nasącza się chemią tylko po to by człowiek szybciej się uzależnił i potrzebował kolejnej dawki, co bardzo cieszy coraz bogatszych handlarzy towarem. Od Was zależy, czy dacie się skroić!”.
Marcin „Kryzys” Tyburczy zaprezentował również kilka  autorskich utworów rapowych. W jego pozytywnych tekstach przebijało się przesłanie, że ,,zawsze można zacząć wszystko od nowa”.