Wypoczynek letni w ramach programu”Aktywny wypoczynek z OHP”

Tuż po oficjalnym rozpoczęciu wakacji grupa młodzieży z CKiW OHP w Oleśnicy wzięła udział w letnim wypoczynku w ramach akcji „Aktywny wypoczynek z OHP”. Celem przedsięwzięcia było połączenie wypoczynku z warsztatami sportowymi i kreatywnymi oraz zwiedzaniem pięknych okolic Głuchołaz, miasta znanego z gór i złota leżącego się na styku Gór Opawskich, tuż przy granicy z Czechami.

Podczas tygodniowego pobytu młodzież aktywnie spędzała czas wolny poprzez udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych tj. warsztaty z capoeiry, boksu z elementami samoobrony, siatkówka plażowa, pływanie, czy pieszych wycieczkach górskich.  Warsztaty z capoeiry zostały podzielone na kilka stacji, na których realizowane były różne zajęcia: nauka języka portugalskiego, nauka śpiewu i gry na instrumentach, nauka akrobatyki oraz capoeira.

Piękne okolice zachęcały do wycieczek krajoznawczych, uczestnicy zwiedzili Głuchołazy, perłę architektury śląskiej Nysę, zdobyli masyw Przednia Kopa oraz odkrywali tajemnice Zamku w Mosznej. Największą jednak atrakcją okazało się poszukiwanie złota i diamentów w Kopalni w Złotym Stoku oraz pełna przygód wizyta w parku liniowym Skalisko.

Dzięki wypoczynkowi młodzież miała okazję rozwinąć swoje pasje, spędzić aktywnie czas na łonie natury, wykształcić w sobie zachowania prospołeczne i nauczyć się pracy w zespole. Z pewnością zdobyta wiedza i umiejętności zaprocentują w przyszłości.