Integracja przez sport

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy pojawili się nowi uczniowie, którzy przyjechali do nas z różnych stron Polski. Dla nich właśnie rozpoczyna się nowy etap w życiu, trudno, więc się dziwić, że byli nieco onieśmieleni w kontakcie z pozostałą młodzieżą, która w placówce uczy się od dawna. Jednak starsi koledzy stanęli na wysokości zadania, bo z otwartymi ramionami przyjęli nowych uczniów na powitanie organizując wspólne wyjście na orlik.
W tym roku, aby ułatwić nowym podopiecznym start w naszym Centrum zostało zorganizowane integracyjne sportowe popołudnie na orliku, podczas którego młodzież grając pod opieką wychowawców w piłkę nożną i inne gry zespołowe miała możliwość lepiej się poznać i zintegrować. Po kilku minutach rozgrywek na twarzach młodzieży pojawił się uśmiech, a współpraca w drużynach sportowych układała się coraz lepiej.
Po meczu integracyjnym młodzież wzięła udział w zajęciach w grupach opowiadając o swoich obawach i oczekiwaniach wobec szkoły. Była to doskonała okazja do tego, aby zaznajomić wszystkich z zasadami funkcjonowania w internacie i przekazać informacje o możliwościach atrakcyjnego spędzenia czasu po zajęciach lekcyjnych.
W najbliższych dniach na podopiecznych naszego Centrum czeka też wiele atrakcji – m.in. wyjścia na basen, strzelnica mieszcząca się na terenie Centrum czy wycieczki krajoznawcze.