Pierwszy trening squasha

Squash obecnie cieszy się ogromną popularnością. Ciężko się temu dziwić – jest on powszechnie uznawany za jeden z najzdrowszych sportów na świecie. Jest to idealny sport dla każdego– jedna rozgrywka pozwala spalić nawet 1000 kcal! Młodzież naszego Centrum uczestnicząc w ramach koła sportowego chętnie bierze udział w różnego rodzaju zajęciach.

Dzięki grze  w squasha rozwijamy swoją wydolność, koordynację, oraz tkankę mięśniową, zapewniając swojemu ciału wszechstronny rozwój. Poza tym gra w squasha jest zwyczajnie bardzo przyjemna, a zasady gry w squash bardzo proste.

Choć squash może wyglądać na dość prosty sport, to jednak wiąże się on z pewnym ryzykiem. Szczególnie jest to prawdą w przypadku graczy początkujących, którzy nie wiedzą za dobrze, jak posługiwać się rakietą. Trzeba grać ostrożnie i w tym właśnie celu w squashu funkcjonują zasady LET i STROKE. Pierwsza mówi o tym, że w przypadku, gdy utrudniasz przeciwnikowi dojście do piłki, co może stanowić dla Ciebie zagrożenie, to przeciwnik musi zatrzymać grę i rozgrywka zaczyna się od nowa. Jeśli zaś przeszkadzasz na tyle mocno, że nie da się uniknąć zagrożenia, to przeciwnik przerywa grę, a Ty tracisz punkt. Uczestnicy naszego Centrum chętnie biorą udział w nowych wyzwaniach, dyscyplinach nabywając nowych doświadczeń.