Dzień pierwszy wypoczynku zimowego w Warszawie

W ramach wypoczynku zimowego grupa młodzieży wyjechała do Warszawy, gdzie czeka na nich ogrom historycznych ciekawostek oraz edukacyjnych atrakcji.
Dzień pierwszy rozpoczęliśmy od zwiedzania z przewodnikiem Muzeum Powstania Warszawskiego. Młodzież z zainteresowaniem poznawała historię walki i codzienności powstania na tle okupacji. W Muzeum zobaczyła m.in. replikę niemieckiego bunkra zdobytego przez powstańców czy fragmenty gzymsów i portali pochodzące ze zburzonego Zamku Królewskiego. Interaktywne elementy wystaw oraz nowoczesne techniki audiowizualne pozwoliły poznać historię w interesujący sposób.
Kolejnym punktem zwiedzania stolicy było Muzeum Neonów, w którym podziwialiśmy uratowane reklamy świetlne z czasów II wojny światowej.
Dzień zakończyliśmy odwiedzinami u samego króla Jana III i Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie. Przepiękna wystawa plenerowa zrobiła na młodzieży ogromne wrażenie, a spacer pośród rozświetlonych alei i pergoli było z pewnością najlepszym zakończeniem pełnego emocji dnia.