Podsumowanie akcji „Pomoc dla Dawida”

W ramach działań samorządowych „pomagamy osobom znajdującym się w szczególnej sytuacji życiowej” uczestnicy CKiW OHP w Oleśnicy włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Pomoc dla Dawida”.

Dawid Grzesiak  jest uczestnikiem Hufca Pracy w Lublinie, uczniem Szkoły Branżowej I stopnia w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. 8 marca 2021 Dawid został potrącony przez samochód w wyniku czego doznał poważnego urazu neurologicznego. Zebrane fundusze pozwolą na kompleksową rehabilitację oraz zakup drogiego sprzętu rehabilitacyjnego, co znacznie pomoże Dawidowi odzyskać sprawność i powrót do zdrowia.

Rada Młodzieży CKiW zorganizowała kiermasz charytatywny, na którym wystawiono na sprzedaż produkty wykonane w ramach praktycznej nauki zawodu cukiernik, kucharz, kowal oraz ozdoby świąteczne wykonane na zajęciach świetlicowych. Na portalu Facebook ogłoszono licytacje charytatywne, na które wystawiono świąteczny domek z piernika wykonany przez cukierników oraz trening personalny z elementami techniki bokserskiej poprowadzony przez Złotą Medalistkę Mistrzostw Polski juniorek, Mirellę Skubij (która jest wychowawczynią w naszym Centrum). Prowadzona jest również zbiórka makulatury. Dotychczas łącznie na konto zbiórki wpłacono kwotę 1150 zł. Młodzież planuje już kolejne działania, z których zebrane środki zasilą zbiórkę na rzecz Dawida.