Zakończenie projektu „Młodzi dla seniora”

14 marca odbyło się uroczyste zakończenie projektu solidarnościowego „Młodzi dla seniora” realizowanego przez Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy we współpracy Dziennym Domem Senior + w Oleśnicy.

W uroczystym zakończeniu projektu udział wzięli: dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnicy Janusz Marszałek, kierownik DDS+ w Oleśnicy Justyna Jędrasik, zastępca dyrektora CKiW Agnieszka Owczarek, a także seniorzy, młodzież i pracownicy zaangażowani w realizację projektu.

Podczas spotkania dokonano podsumowania projektu, a młodzież i seniorzy dzielili się swoimi wrażeniami z przeprowadzonych działań. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac wykonanych podczas warsztatów artystycznych, a także słodki poczęstunek w formie zdrowych deserów oraz tortu przygotowanych przez przyszłych cukierników kształcących się w CKiW. Na zakończenie młodzież przekazała pamiątkową ławkę, którą wykonali uczniowie podczas zajęć praktycznych z kowalstwa.

Projekt „Młodzi dla seniora” miał na celu integrację międzypokoleniową poprzez wspólne działania w czasie warsztatów artystycznych, kulinarnych i edukacyjnych. W ramach projektu odbył się koncert niepodległościowy, w czasie którego młodzież wraz z seniorami wykonała pieśni patriotyczne. W czasie kolejnych działań obie grupy miały okazję gotować pyszne dania oraz piec tradycyjne słodkości.

Zorganizowane zostały także dni urody dla seniorek oraz warsztaty z robótek ręcznych. Projekt zakończył się wspólnym sadzeniem kwiatów, które ozdobiły sale w DDS+ w Oleśnicy.