II Międzypokoleniowy Koncert Niepodległościowy

9 listopada w Zamku Książęcym odbył się II Międzypokoleniowy Koncert Niepodległościowy, w którym udział wzięli: Chór „Canorus” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod batutą Iwony Wróbel, zespół „Oleśniczanie młodzi duchem” pod przewodnictwem Zbigniewa Jakubowskiego i młodzież z CKiW wraz z instruktorem Janem Golinowskim.
Zebranych tłumnie gości przywitali: dyrektor CKiW Przemysław Wróbel oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnicy Janusz Marszałek.
Występy rozpoczął krótki rys historyczny przypomniany przez młodzież oraz wiersz „Kto Ty jesteś?” w wykonaniu Aleksa Stanisławczyka i babci Stanisławy Larysz. Wykonawcy zaśpiewali takie pieśni patriotyczne jak: „Moja mała”, „Warszawianka” „Dziewczyna z granatem”, nie zabrakło również słynnych „Czerwonych Maków na Monte Cassino” czy „”Przybyli ułani”.
Solo wystąpili przed gośćmi Agnieszka Rajkiewicz z piosenką „Warszawo ma” i Jan Golinowski z utworem „Już dopala się ogień biwaku”. Koncert zakończyło wspólne wykonanie pieśni przez wszystkie zespoły „Płynie Wisła, płynie”.
Był to pełen emocji i wzruszeń koncert, dziękujemy współorganizatorom Dzienny Dom Senior+ w Oleśnicy oraz Uniwersytetowi Trzeciego Wieku za współpracę, kłaniamy się wszystkim wykonawcom, zebranym gościom i do zobaczenia za rok! 🇵🇱