Kurs zawodowy: kurs kosmetyczny z elementami wizażu i stylizacją paznokci w ramach projektu „Obudź swój potencjał-YEI”

W dzisiejszych czasach wygląd jest równie ważny co walory osobowościowe. Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele kobiet korzystało z usług kosmetyczki, ale od tego czasu wiele się zmieniło co pokazują coraz to nowe salony pojawiające się na polskim rynku pracy. CKiW OHP w Oleśnicy będące realizatorem projektu „Obudź swój potencjał” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych umożliwiło znalezienie pracy w zawodzie kosmetyczki czterem uczestniczkom.

„Obudź swój potencjał – YEI” jest projektem, dzięki któremu bezpłatnie można uzyskać m.in. kwalifikacje w wymarzonym zawodzie, nauczyć się języka, zdobyć prawo jazdy oraz wykorzystać zdobytą wiedzę na stażu, jedyne czego trzeba to chęci do zdobywania nowych umiejętności, ponieważ resztą nie trzeba się martwić.

Kurs kosmetyczny z elementami wizażu i stylizacji paznokci ukończony przez cztery uczestniczki projektu został dobrany przez doradcę zawodowego, który po określeniu predyspozycji zawodowych i zapotrzebowaniu zgłaszanym przez uczestników stworzył Indywidualny Plan Działania umożliwiający rzetelne dobranie ścieżki wsparcia dla każdego z osobna.

Ponadto każdemu z uczestników projektu przysługuje stypendium szkoleniowe z tytułu udziału w projekcie zapewniające ciągłość finansową dla młodzieży, która podniosła kwalifikacje zawodowe.

Kurs kosmetyczny trwał od 3 października do 10 listopada i obejmował zagadnienia jak i praktyczną naukę m.in. pielęgnacji skóry twarzy, zastosowania masek kosmetycznych, pielęgnacji i upiększania oprawy oczu, regulacji brwi i henna, zabiegów regeneracji kosmetycznej, pielęgnacji dłoni i stóp, manicure i pedicure biologiczny, manicure francuski, makijażu i stylizacji (makijaż dzienny, ślubny, wieczorowy, makijaż kobiety dojrzałej).

15320241_1638834232809063_1748976749_n