Zamek pięknieje dzięki zaangażowaniu młodzieży!

Od pewnego czasu wokół Zamku trwają prace związane z upiększeniem terenu. Są one odpowiedzią na apel burmistrza miasta Oleśnicy, który znów chce uczynić miasto różaną wizytówką regionu.

Wzdłuż skrzydła mieszczącego m. in. sale lekcyjne, ale również Aulę i Salę Rycerską, w których odbywają się koncerty i uroczystości organizowane przez Miasto Oleśnica i Starostwo Powiatowe, są sadzone róże. Aby uczynić hasło promocyjne „Oleśnica miastem wież i róż” aktualnym i  w ten sposób przyczynić się do promocji miasta posadzonych zostanie 350 szt. krzewów różanych. Są to róże odmiany Multiflora Alba i Rosa Rugosa, odporne na warunki atmosferyczne i doskonałe do zadarniania terenu. Wzdłuż chodnika posadzono dodatkowo 100 szt. berberysu (Berberys Thunberga) w odmianie Atropurpurea. Ma on stanowić nieformowany szpaler pięknie okalający rabatę różaną. Dodatkowo całość ma zostać uzupełniona warstwą kory.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy docenią wkład CKiW w upiększanie naszej małej ojczyzny i uszanują pracę włożoną w realizację założenia. Już za kilka miesięcy będzie można podziwiać pierwsze kwiaty róż w pobliżu Zamku.