Nie czekaj na zmianę! Zacznij od dziś!

W dniu 01.02.2018r odbyło się spotkanie wychowanków z przedstawicielami Fundacji SNAP (stop narkomanii, alkoholizmowi, papierosom) Agnieszką Rajkiewicz, Małgorzatą Wnuk – Lipińską oraz z zaproszonymi gośćmi. Zaprzyjaźniona grupa przygotowała spotkanie, którego celem była m.in. profilaktyka uzależnień oraz zachęcenie wychowanków do pozytywnych zmian w swoim życiu. Podczas spotkania Małgorzata przedstawiła swoją historię związaną z alkoholizmem ojca i matki, opowiadała swojej o trudnej drodze do wolności.

Wychowankowie obejrzeli filmowe materiały m.in. dokument przedstawiający historię ludzi, którzy odbywają karę więzienia, traktując swoją obecną sytuację jako sposobność do pozytywnej zmiany życia.

Podczas spotkania wykonano utwory muzyczne o tematyce wolności, przy akompaniamencie gitary. Wychowankowie aktywnie brali udział w spotkaniu, w odegraniu scenki obrazującej wycinek z historii Małgorzaty. Wspólnie zaśpiewali znany utwór „…było, lecz dawno się skończyło to co było...” Prowadząca wykonała utwory rap, które sama skomponowała m.in. piosenkę pt. „o dziewczynie”

Każdy wychowanek otrzymał od przedstawicieli fundacji SNAP książkę pod tytułem Kafejka „Dlaczego tu Jesteś” opowiadającą o radości w życiu i w pracy, o tym jak znaleźć sens życia.

Kolejne spotkanie już za miesiąc!