III miejsce w konkursie „Sprawny w zawodzie-bezpieczny w pracy fryzjer”

27 marca w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich odbył się wojewódzki etap konkursu „Sprawny w zawodzie-bezpieczny w pracy fryzjer”, organizatorem, którego była Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu. Konkurs miał na celu nie tylko umożliwienie młodzieży sprawdzenia poziomu opanowania wiadomości i umiejętności w zawodzie fryzjer, przygotowanie młodzieży do egzaminów zewnętrznych na tytuł robotnika wykwalifikowanego w zawodzie fryzjer ale i motywowanie do podejmowana twórczych działań oraz wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami konkursu.

Wojewódzki etap konkursu składał się z części teoretycznej i praktycznej, a udział w nim brało sześć jednoosobowych reprezentacji jednostek organizacyjnych DWK OHP oraz CKiW OHP w Oleśnicy. W części praktycznej konkursu każdy uczestnik miał za zadanie wykonać samodzielnie na główce ćwiczebnej przygotowaną przez siebie propozycję damskiej fryzury fantazyjnej w temacie „Dwa światy”- Rokoko kiedyś, a koki dziś oraz zadanie praktyczne dotyczące sztuki fryzjerstwa- wyczesywanie fal.

Reprezentantka CKiW OHP w Oleśnicy,która swoje doświadczenie zdobywa w oleśnickim salonie Jadwiga, Magdalena Salamon zajęła III miejsce, czego serdecznie gratulujemy! Oby więcej takich sukcesów!