Kurs operator CNC w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia-YEI”

Projekt realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego  w Oleśnicy szkoli trzech uczestników projektu „Od szkolenia do zatrudnienia-YEI” w ramach kursu zawodowego Operator Programista Obrabiarek Sterowanych Numerycznie CNC.

Podczas 150 godzinnego kursu młodzi ludzie zdobędą kwalifikacje oraz wiedzę do obsługi maszyn tradycyjnych, jak i o wiele bardziej skomplikowanych robotów sterowanych elektronicznie. Zakres tematyczny szkolenia obejmuje czytanie rysunku technicznego, dobór narzędzi, parametrów i strategii obróbki, przygotowanie do pracy i obsługi maszyn obróbczych (mocowanie elementów, programowanie) oraz pomiar kontrolny wykonywanych elementów za pomocą narzędzi pomiarowych. Celem kursu jest nabycie wstępnej wiedzy z obsługi maszyn obróbczych takich jak tokarka czy frezarka CNC oraz uzyskanie przez uczestników certyfikatu operatora CNC. Uczestnicy po zakończeniu kursu i uzyskaniu dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, staną się osobami odpowiedzialnymi za obsługę nowoczesnych maszyn służących do obróbki skrawaniem. Zarówno maszyn sterowanych cyfrowo, jak i programowo, a także tradycyjnych obrabiarek, które służą kształtowaniu przedmiotów z metalu oraz tworzyw sztucznych.

Projekt „Od szkolenia do zatrudnienia-YEI” realizowany jest w naszej jednostce od października ubiegłego roku, 20 uczestników dzięki udziałowi w projekcie zdobędzie nowe umiejętności, podniesie kwalifikacje, tym samym zwiększy swoje szanse na zatrudnienie.