Kurs kosmetyczki w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia-YEI”

Każdy z nas chce wyglądać pięknie i młodo. Współczesna nauka pozwala zatrzymać zdrowy i piękny wygląd na dłużej dzięki bogactwu zabiegów  leczniczo – pielęgnacyjnych. W dzisiejszych czasach wygląd jest równie ważny co walory osobowościowe. Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele kobiet korzystało z usług kosmetyczki, ale od tego czasu wiele się zmieniło co pokazują coraz to nowe salony pojawiające się na polskim rynku pracy. W ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych pięć uczestniczek rozpoczęło kurs kosmetyczny.

Kurs kosmetyczny z elementami wizażu i stylizacji paznokci ukończony przez pięć uczestniczek projektu został dobrany przez doradcę zawodowego, który po określeniu predyspozycji zawodowych i zapotrzebowaniu zgłaszanym przez uczestników stworzył Indywidualny Plan Działania umożliwiający rzetelne dobranie ścieżki wsparcia dla każdego z osobna.

Ponadto każdemu z uczestników projektu przysługuje stypendium szkoleniowe z tytułu udziału w projekcie zapewniające ciągłość finansową dla młodzieży, która podniosła kwalifikacje zawodowe.

Kurs kosmetyczny trwał od 23 kwietnia do 21 maja i obejmował zagadnienia jak i praktyczną naukę m.in. pielęgnacji skóry twarzy, zastosowania masek kosmetycznych, pielęgnacji i upiększania oprawy oczu, regulacji brwi i henna, metodę doczepiania rzęs 2:1,1:1, zabiegów regeneracji kosmetycznej, pielęgnacji dłoni i stóp, manicure i pedicure biologiczny, manicure francuski, makijażu i stylizacji (makijaż dzienny, ślubny, wieczorowy, makijaż kobiety dojrzałej).