Europejski dzień bez ofiar na drogach

Dnia 19 września 2018 roku na pl. Zwycięstwa w Oleśnicy odbył się EDWARD (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar na Drogach. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero”, czyli zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 były prowadzone przez policjantów z krajów europejskich, w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Oleśnicki pokaz został zorganizowany przez policję, straż pożarną oraz służby ratownicze. W pokazie uczestniczyła młodzież CKiW OHP w Oleśnicy. Zademonstrowano młodym ludziom jak należy się zachować będąc świadkiem wypadku drogowego, jakie podjąć czynności, a także w jaki sposób zadbać o własne bezpieczeństwo.

Pokaz był bardzo interesujący i ciekawy. Dzięki niemu młodzież zdobyła wiedzę oraz umiejętności we wspomnianej tematyce. Uświadomił uczestnikom z jak dużym niebezpieczeństwem na drogach mogą się spotkać, oraz pokazał jak należy się zachować w sytuacji kryzysowej.