Regionalne spotkanie młodzieży aktywnej w Mysłakowicach

W dniach 16–17.10 w Mysłakowicach odbyło się Regionalne Spotkanie Aktywnych. Nasze Centrum było reprezentowane przez przedstawicieli Klubu Aktywnych – Piotra Magasa, Dawida Rosińskiego oraz Tomasza Tracza. Pierwszego dnia wszystkie drużyny miały okazję zintegrować się biorąc udział w zabawach terenowych. Podczas wyjazdu w góry do Ośrodka „Uroczysko” w Piechowicach nasi Aktywni mieli okazję między innymi sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie w paintballu czy poćwiczyć współprace podczas „nart”. Po udanej zabawie wszyscy uczestnicy spotkani zasiedli do kolacji przy ognisku.

Drugiego dnia, młodzież wzięła udział w interesującej prelekcji na temat „Aktywność społeczna młodzieży w środowisku lokalnym”. W rozmowie z przedstawicielem jednostki samorządu terytorialnego dr nauk politycznych panem Miłoszem Sajnogiem, uczestnicy mieli okazje uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich kwestie.

Następnie w czasie warsztatów plastycznych, była okazja wymienić się doświadczeniami i przedyskutować działania, jakie są prowadzone przez każdą z przybyłych delegacji. Przedstawiona została prezentacja multimedialna obrazująca działania naszego Klubu Aktywnych, zeszłoroczną inicjatywę „Tolerancja, Życzliwość, Współpraca – Pomoc Zwierzętom”, jak i tegoroczne działania Klubu realizowane przy współpracy z Radą Młodzieży. Przedsięwzięcia te spotkały się z zainteresowaniem i aprobatą innych uczestników obrad. To były dwa dni pełne inspirujących wrażeń i pozytywnych emocji, które z pewnością zaowocują wieloma ciekawymi inicjatywami w przyszłości.