Pielgrzymka Rodzin Szkół im. Jana Pawła II

10 października 2019 roku Młodzież CKiW OHP z Oleśnicy  uczestniczyła w XIX Pielgrzymce  Rodzin Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. W tym roku odbywała się  ona pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. W programie spotkania była między innymi Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych odprawiona przez Duszpasterza Rodziny ks. biskupa Henryka Tomasika. Podczas homilii biskup zachęcał młodzież do tego, aby odważnie stawali się misjonarzami w swoich środowiskach. Szczególne wyróżnienie otrzymała nasza Rodzina z Archidiecezji Wrocławskiej, która przygotowała oprawę liturgiczną. Następnie odbyło się spotkanie dyrektorów i przedstawicieli szkół, podczas którego przekazane zostały informacje dotyczące podejmowanych przez Rodzinę Szkół im. Jana Pawła II przedsięwzięć o charakterze ogólnopolskim.

Po zakończonych uroczystościach młodzież pod pomnikiem na Wałach Jasnogórskich oddała cześć patronowi Ochotniczych Hufców Pracy św. Janowi Pawłowi II.

Za miesiąc podsumowanie działań Rodziny i opracowanie harmonogramu na kolejny rok liturgiczny, upamiętniający 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II.