Kupuj ekonomicznie, jedz ekologicznie

Kolejny tydzień projektu „EkoAktywni w działaniu” minął pod znakiem zajęć teoretycznych i praktycznych, poprzez które młodzież z CKiW promowała ekologiczny styl życia (i bycia).

Podczas warsztatów ekologicznych pod hasłem „Kupuj odpowiedzialnie” młodzież z grupy projektowej przeprowadziła wykład dotyczący ekoetykiet na produktach żywnościowych. Uczniowie poznali znaczenie ekoetykiet i dowiedzieli jak ważne jest aby świadomie robić zakupy, dzięki czemu m.in. nie marnujemy żywności. Podczas prezentacji młodzież uczuliła na to, aby kupować produkty ekologiczne, naturalne kosmetyki oraz jak odróżnić produkty bio od ekologicznych i organicznych.

Druga część warsztatów polegała na wykonaniu swojej własnej torby na zakupy, co pozwoli uczniom ograniczać używanie plastikowych reklamówek. Uczniowie pięknie dekorowali materiałowe torby specjalnymi farbami, flamastrami oraz ozdobami.

W ramach projektu odbyły się pierwsze warsztaty kulinarne, w czasie których uczniowie przygotowywali: carpaccio z buraka, sałatkę grecką, owocowego pawia oraz zupę dyniową z pomarańczą. Młodsi koledzy pod czujnym okiem instruktor praktycznej nauki zawodu Beaty Bąk oraz uczestników z grupy projektowej z zapałem przygotowywali dania z przygotowanych produktów. Na koniec wszyscy wspólnie spałaszowali gotowe pyszności.

Wykład „Kupuj odpowiedzialnie”:

Warsztaty ekologiczne:

Warsztaty kulinarne: