Gala rozdania nagród w konkursie „Zrób coś z niczego”

W ramach realizowanego przez Centrum Kształcenia i Wychowania projektu „EkoAktywni w działaniu” 17 grudnia nastąpiło uroczyste rozdanie nagród uczestnikom konkursu „Zrób coś z niczego”.

W ramach konkursu zaprosiliśmy uczniów Szkół Podstawowych do wykonania  przedmiotu praktycznego lub ozdobnego z  surowców  wtórnych  zużytych skrawków materiałów, makulatury, pustych puszek, plastikowych butelek lub z materiałów naturalnych. Komisja konkursowa, w skład której wchodziła grupa projektowa oceniała oryginalność, wkład pracy włożony przez ucznia, estetykę wykonania, pomysłowość i inwencję twórczą. Do konkursu zgłoszonych zostało 38 prac, z czego Komisja postanowiła wyłonić 8 laureatów konkursu i wyróżnić pozostałych 30 prac. Wybór laureatów był bardzo trudny, bo poziom był bardzo wyrównany. Jury było pod wielkim wrażeniem kreatywności i pomysłowości, narady były długie i burzliwe.

Na galę zostali zaproszeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu wraz z rodzicami i opiekunami. Uroczystości, która odbyła się w pięknej Sali Rycerskiej Zamku Książęcego towarzyszyła wystawa prac zgłoszonych do konkursu.

Zaproszonych gości przywitał dyrektor Centrum, Przemysław Wróbel oraz przedstawiciele grupy projektowej. Dyrektor w swoim przemówieniu podkreślił, że wszyscy powinni czuć się zwycięzcami, gdyż największą nagrodą dla uczestników konkursu jest to, ze troszczą się oni o naszą planetę.

Następnie odbył się pokaz przygotowanej przez grupę projektową prezentacji, w której pochwaliła się ona dotychczasowymi działaniami projektowymi oraz opowiedziała o idei projektu i jego celach.

W końcu nastąpiła długo wyczekiwana część uroczystości, rozdanie nagród. Uczniowie dumnie odbierali nagrody i przyjmowali gratulacje pozując do zdjęć wraz z rodzicami i opiekunami.

Po gali wszyscy goście oglądali prace konkursowe zgodnie przyznając, że każda z nich zasługiwała na nagrodę.