Nowy projekt solidarnościowy „Poratuj 4 łapy”

W ramach programu Europejski Korpus Solidarności w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy realizowany będzie trzymiesięczny projekt „Poratuj cztery łapy”. To już trzeci projekt solidarnościowy realizowany w naszej jednostce dzięki środkom EKS. Dzięki poprzednim projektom mieszkańcy zwiększyli swoją wiedzę o zdrowym stylu życia oraz ekologii.

We współpracy  Fundacją „Oleśnickie Bidy” młodzież z CKiW opracowała projekt, który ma na celu rozpowszechnienie tematu ochrony praw zwierząt w lokalnym środowisku, zachęci mieszkańców i uczniów z innych szkół do pomocy bezdomnym i skrzywdzonym zwierzętom. W ramach działań projektowych zaplanowane zostały wykłady online tj. „Lekcja empatii” czy też „Ochrona praw zwierząt w Polsce”, spotkania uczniów z wolontariuszami w azylu Fundacji, zajęcia z dogoterapii, warsztaty kreatywne, na których młodzież przygotuje fanty na licytacje i zabawki dla czworonogów, a także warsztaty kulinarne, na których będziemy przygotowywać dania wegańskie i wegetariańskie.  Efektem projektu będzie broszura edukacyjna  dostępna bezpłatnie w urzędach i szkołach, w której znajdą się informacje i wskazówki dotyczące adopcji, sterylizacji, a także informacje co zrobić i gdzie znaleźć pomoc kiedy będziemy świadkami krzywdzenia zwierząt lub ich bezdomności.

Mamy nadzieję, że projekt przyczyni się do zwiększenia wiedzy oraz empatii wobec zwierzaków, a także zachęci do adopcji i wspierania organizacji prozwierzęcych, które działają w naszym lokalnym środowisku.