Pierwsza pomoc w ruchu drogowym

W dniu 03 marca młodzież wzięła udział w spotkaniu ratownikiem medycznym Michałem Kowalczykiem na temat „Pierwsza pomoc w ruchu drogowym”.

Na zajęciach omówiono przyczyny wypadków i zachowania ratujących nam zdrowie, a niejednokrotnie życie. Przedstawiono również skutki i przyczyny wypadków, numery alarmowe- meldunek. Ratownik opowiedział o tym jak się zachować w razie uczestnictwa lub bycia świadkiem wypadku.

Ratownik medyczny przedstawił sposoby przenoszenia poszkodowanego tj.: baran, matczyny, krzesełko, randka, strażak, strażak ekstremalny, pokazał jak bandażować rany, zakładać chustę trójkątną i ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

Na zakończenie przeanalizowano wypadki samochodowe, a także filmy z wypadkami tj. telefon, pijany, brawura, brak pasów, nieostrożność, kot, popisy.

Młodzież miała możliwość nauczyć się pierwszej pomocy pod kierunkiem doświadczonego instruktora. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród naszych wychowanków. Młodzież przyswoiła wiedzę, która na pewno przyda im się  w przyszłości i codziennym życiu.