Robimy ozdoby bożonarodzeniowe w ramach projektu „Integracja, inspiracja, akceptacja”

Młodzież z grupy inicjatywnej realizującej projekt „Integracja, inspiracja, akceptacja” 🇵🇱🇺🇦 zaprosiła polsko-ukraińskich uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 na warsztaty artystyczne pod hasłem „Ozdoby Bożonarodzeniowe”. Przy okazji wspólnej pracy młodzież ukraińska opowiedziała o legendach i zwyczajach związanych ze świętami Bożego Narodzenia, które są popularne i znane na Ukrainie🎄Poznaliśmy legendę o „Dwóch braciach i pechu” czy „O świetym Mikołaju i okrutnym karczmarzu”. Nasi wschodni sąsiedzi traktują pajęczynę jako ozdobę choinkową – i często umieszczają na drzewku stylizowanego pająka lub jego sieć. Jest to nawiązanie do pięknej legendy o ubogiej rodzinie i pieknie udekorowanej przez pająki choince.
Część wykonanych wianków młodzież przekazała na kiermasz charytatywny na rzecz Wojtka Miszewskiego , oleśnicznina który zachorował na nowotwór.
A czy wiecie, że…. „Я з Різдвом вітаю вас” znaczy po ukraińsku „Życzę ci zdrowia, szczęścia i dobrego samopoczucia! Szczęśliwego Nowego Roku i Wesołych Świąt!” 🎅🏻🎁